KERGE LÕPUSTEL - RASKE AHINGUS!

KERGE LÕPUSTEL - RASKE AHINGUS!

Reede, 20. jaanuar 2012

Tartu Meeskoor Akadeemiline Emajõgi tähistab 10. sünnipäeva 26.mail 2012

Meie koori elus seisab ees oluline verstapost: kevadel täitub 10 aastat ajaloolisest hetkest, kui asutati Tartu Meeskoor Akadeemiline Emajõgi.

Alates sellest hetkest on püha Emajõe vesi õnnistatud ka meeskoori poolt (vaatamata sellele, et enamus üle parda kukkunud seilajaid leitakse lahtise püksilukuga). Sellest ajast saati Emajõgi läbi viib oma veed kaldapajude alt, aga mitte Peipsi järve, vaid otse lauluookeani.

Me tähistame juubelit kontserdiga 26. mail kl 19 Tartus Sadamateatris. Kontsert kannab nime “Emajõe meeste laulud”. Karin on hoolega valinud laule, mis iseloomustavad nii meest kui jõge. Ma loodan, et kõik mehed, kes on kooris laulnud või laulule õla alla pannud, on sel päeval Sadamateatris kohal. Kontserdil saavad laulda nii need mehed, kes on usinasti proovis käinud kui laulupeokoori laulumehed. Igaühele on oma laul ootel! Ja repertuaaris on ka ühendkoori laulud, mille käigus bassid tenorid üles tõstavad (välja arvatud Margo Muda, keda bassirühm ka koos liigutada ei jõua). Ärge ainult valget koori mütsi pähe panemast unustage!

Samuti on kontserdi lõpus plaanis õnnitlused koori juubeli puhul. Ootame õnnitlusi nii parteilt kui valitsuselt, nii laulupeolt kui tantsupeolt, nii tulesüütajatelt kui tuletõrjujatelt, nii meeskooridelt kui naiskooridelt, nii punkaritelt kui miilitsatelt, nii koertelt kui postiljonidelt.

Kaunile ja valihäälsele kontserdile järgneb puhkeõhtu. Tants algab Sadamateatri lael, mis lõpeb siis kui möödub suvi.

Sõbrad,

me elame erakorralisel ajal ja meid ümbritsevad erakorralised inimesed. Vaadake peeglisse – just nii see on!

Koori juubel on erakorraline ja väljapaistev sündmus meie elus, mis nagu laulupeo rongikäigu korraldamine, TuleTulemine või Ilmar Mossiga kohtumine saab juhtuda ainult üks kord. Ja mis pannakse laulu sisse ning mida meie lapsed kangelaslikult meenutavad veel seitse põlve.

Juubelitoimkond

Kunstiline juht: Karin Raamat karin.raamat@waldorfkool.info 5585265

Kunstilise juhi abi: Mati Raamat mati.raamat@raad.tartu.ee 5079650

Kooskõlastamine: Hannes Astok hannes@astok.ee 5091366

Kokkulepped: Verni Loodmaa verni.loodmaa@londonhotel.ee 5034722

Suureks puhumine ja upitamine: Ants Johanson ants@johanson.ee 5057303

Juubelialbum: Rein Kinkar rein.kinkar@neti.ee 5041220

Juubelikontserdi üldjuhtimine ja lavastus: Heiti Pakk heiti.pakk@eesti.ee 5057997

Kontserdi ansambli üldjuht (rosetiga): Toomas Lunge lungetom@gmail.com 5104474

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar