KERGE LÕPUSTEL - RASKE AHINGUS!

KERGE LÕPUSTEL - RASKE AHINGUS!

esmaspäev, 9. november 2009

Osaleme rahvusülikooli 90. sünnipäeva tähistamisel

Akadeemiline tervitus!

Ajalugu on meile pakkunud võimaluse osaleda Eesti rahvusülikooli 90. sünnipäeva pidustustel ning meie saame selle kingituse vaid tänuga vastu võtta. Koorilauljad, kes osalesid 1982. aastal Tartu Ülikooli 350. sünnipäeva pidustustel, meenutavad toonast jubilate’t veel tänagi heldimusega. Ehk saame meiegi tulevikus lapselastele lugusid vesta akadeemilise koori osalusest pidustustel. Kuidas meist aga akadeemiline koor sai, sellest saatuse vingerpussist allpool.

Üle(s)astumised on meil järgmised:

Neljapäeval, 26. novembril kell 19 TÜ spordihoones üliõpilaslauliku esitlus ja rahvusülikooli sünnipäevapidu. Seal esitletakse ka plaati, millele iseseisvalt oleme kolm laulu laulnud. Väärikas jõulukink abikaasale laulupeoaegsete kannatuste eest!

Laupäeval, 28. novembril kell 19 Tallinnas Estonia Kontserdisaalis pidulik kontsertetendus ning

Pühapäeval, 29. novembril kell 19 sama kavaga kontsertetendus Tartus Vanemuise kontserdimajas. Mõlemal kontserdil on lubanud viiuliga Gaudeamuseks hääle kätte anda koorivend Alar, kes lauluvälisel vabal ajal Tartu ülikooli rektori ametit peab.

Proov on kolmapäeval, 18. novembril kell 17.30 Laululava saalis ning kontsertetenduse peaproov teisipäeval, 24. nov Vanemuise kontserdimajas kl.17.

Võimalikud lisaproovid, transpordi ja muu logistika kohta täpsustused tulekul.

Kindlasti peame eraldi täpsustama Tallinna fraktsiooni proove.

Repertuaar, mida esitame, on järgmine. Koorivend Toomas Lunge saadab meid klaveril nii proovis kui etendustel.

 • Enne veel, kui kustub eha, lähen lahi(a)ngusse ma…
 • Krambambuli
 • Rahvahulgad, tulge kokku…
 • Kui on jõudnud sügise….
 • Oota kallis oh oota sa
 • Peagi saabun tagasi su juurde
 • Me mõtted on priid…
 • Ela hästi, mu kodumaa, su rajad…
 • Homme
 • Eesti muld ja eesti süda
 • Öö lõhnab..
 • Gaudeamus

Vormiks on valge suvine laulupeosärk (mitte Kelluke!!!!) ja tumedad püksid ning tumedad kingad.

Usun, et saadav elamus peaks kuhjaga kompenseerima kulutatud aja!

Palun kõigil Matile teada anda oma osalusest/mitteosalusest erinevatel üritustel: mati.raamat@raad.tartu.ee

Ja lõpetuseks paar sõna sellest, kuidas meie koor akadeemiliseks sai.

Nimelt ühel kevadisel laupäevaõhtul aastal 2002 Tartus, ühes Ropkamõisa korteris tekkis inimestel mõte asutada käesolev koor (nagu ütles kunagi üks matusekõneleja: „Mattes käesolevat kadunukest…”). Kuna meeleolu oli selleks õhtutunniks juba ülemeelik, asuti vastsündinule kohe nime panema. Siinkohal tahan ma avalikult tunnustada koorivend Verni Loodamaa visadust, mõttevärskust ja akadeemilisust, kes iga pitsi vahele rõhutas, et koori nimes peab olema sõna akadeemiline (oli ka palju neid, kes rõhutasid sõnade Tartu, meeskoor ja Emajõgi olulisust). Nii meist akadeemiline koor saigi. Milles pole ju midagi imelikku, sest valdav enamus meie koori lauljatest on käinud ülikoolis või mis veelgi vahvam, teevad seda praegu (või alles plaanivad sinna minna).

Akadeemilist koori ilmestavad mõistagi ka akadeemiline sõudepaat ja akadeemiline distsipliin (vastandina segakooride kepidistsipliinile). Ajaloos on tulnud ette olukordi, kus koorilauljatel on isegi kõhutuult tulnud akadeemiliselt lasta.

Küllap juubel lisab nii mõndagi meie koori akadeemilisse pärimusse!

Hannes

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar