KERGE LÕPUSTEL - RASKE AHINGUS!

KERGE LÕPUSTEL - RASKE AHINGUS!

pühapäev, 10. november 2013

Meeskoorile võistulaulmiselt 3. koht!

Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada algusest.
Kui jõudsime laupäeval kooriga Tallinna Tehnikaülikooli peahoonesse, juhatasid viidad meid Tehnikaülikooli kursusele "Kreemide valmistamine  tehnoloogia" gümnaasiumõpilastele.
Ma ei tahaks kuidagi kahtluse alla seada Tehnikaülikooli kompetentsi ja õigust õpetada gümnaasiumiõpilastele kreemide valmistamist, milline õpetus on kindlasti Eesti hariduspoliitika kõige olulisem alustala.
Meie mure oli pigem selles, et meie laul kreemivahust ikka välja kostaks.

Laine alustas lahtilaulmist kõrvade masseerimisest. Kõrvad panevad silmad särama,  sest just kõrvadest paistab sisse valgus. Samuti pidid kõrvad aitama meestel G-punkti erutada, teadsid kooris laulvad teadlased rääkida ja Laine kinnitada.

No ja siis varsti pidimegi lavale kobima. Tehnikaülikooli aula akustika on halastamatu, st ei mingit komakohtade ümmardamist - kõik kostab välja.
Hea endena heitis Karin noodimapi lavale (seda võib käsitleda ka kinda heitmisena züriile) ja siis läkski laulmiseks, mida võite allpool lisatud youtuubi lingilt ise kuulata.
Esitasime Loigomi "Mehed läevad sõtta" ja Unelaul "Näitleja Jollerist" Karini käe all ning Laine juhatusel Lätte "Malemäng" ja kohustusliku palana Kunileiu "Sind surmani", mida Margo Muda armastab nimetada "Sent surmani".
Kõik läks kenasti, peeti viisi, pause sisse ei lauldud ja suure üllatusena jälgiti ka dirigentide kätt, mis lisas sooritusele usaldust.
Lõpetuseks aplodeeriti päris pikalt, loodetavasti mitte ainult viisakusest.

Meie, st B-kategoorias oli kokku 5 koori, lisaks meile ka Haaslava meeskoor, metsameeste koor Forestalia, Lihula meeskoor ja Viljandi Sakala meeskoor.
No ja siis asusime küüsi närima, sest zürii otsust tuli oodata ligi 4 tundi, kõigi kategooriate kooride esituste lõpuni.
Pidasime vastu, väga ära ei söestunud, kuigi auditooriumi koristaja sai ilmselt imestada, kuidas õpilastel kreemidesse nii palju viinamarja- ja õunadestilaate kulus.
No ja lõpuks said koorid oma laulud lauldud (kokku oli koore vaid 16, meestelaul -kui meie koori edulugu kõrvale jätta - ei näita just populaarsuse kasvu). Ja hakati tulemusi ette lugema.
C-kategooria võitis Saarema Ühendatud Meeskoor - väga tublid mehed, käivad üle saare proovi kokku!
B-kategoorias jõuti kohe meieni, sest välja kuulutatigi vaid 3 laureaati igas kategoorias.
Meile 3. preemia, 2. koht Forestaliale Alo Ritsingu juhatusel ja esikoht Haaslava meestele Kalev Lindali juhatusel.

Tõe huvides tuleb öelda, et lisaks pöörasele rõõmule meie koori edu üle oli väga hea meel ka Haaslava meeste võidu üle. Võiks isegi öelda, et võit jäi perekonda - koori on asutanud minu vanaisa Aksel Rüütli ja aitasin 1994. aastal koori võistulaulmisel C-kategoorias 2. kohale laulda - meie koori sünnini oli siis veel valgusaasta.
Rõõm, pisarad, kallistused, soe käepigistus ja diplom zürii esimehelt Robert Sundilt. Pidasin ka lühikese tänukõne, kus ütlesin, et kui me koori 2001. aastal asutasime, oli meie motoks "Lauluga end me ei reeda" - kuid ajad on osutunud muutlikeks. Perekonda ja sugulasi unustasin tänada.
Kõige kõvemate meeskooride kategoorias andsid armutu lahingu Tartu Akadeemiline Meeskoor ja Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor. Seekord võitsid tipi-mehed, kuid mõlemad olid vägevad!

Õhtu lõppes kooride meeleoluka koosviibimisega Tehnikaülikooli keldris, mis jätkus kooripoolse viinamarja- ja õunadestillaatide õpitoaga bussis, läbi vihma teel Tartusse. Kuna koor on vahetanud ajaloolise bussipartneri Guido uuemaid busse omava firma vastu, siis buss: 1) läks iga kord käima 2) väljastas nii sooja kui külma õhku vastavalt bussijuhi soovile 3) ei lagunenud iseseisvalt teel. Igav :-)

Kokkuvõtvalt: raske lõpustel, kerge ahingus! Karin ja Laine tegid kooriga megatöö,  mis võimaldab meil laululusti säilitada terve järgneva viisaastaku, mis lahutab meid järgmisest võistulaumisest.
Nüüd saame kogu oma rõõmsa energia suunata Tuletulemise ja laulupeo ettevalmistamisele - kuid konkursilaulud helisevad veel kaua me kõrvus ning taas on, mida lapselastele rääkida.

Ja veel: koori ametlikuks nimetuseks on alates eilsest: Üleriigilise konkursi laureaat Tartu Meeskoor Akadeemiline Emajõgi.
Paluks seda siis ametlikus kõnepruugis, eeskätt nüüdsest meie ukse taga parvlevate sponsoritega suhtluses kasutada.

Tänu Karinile ja Lainele ning kõigile, kes oma laulu ja pillimänguga (Leo, Ants, Tom) aitasid sisustada meie laupäeva!

Video on siin:


Kroonik
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar